PANACEUM

Kategorie

PrestaShop

Kontakt

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Telefon:58-3511611

Skontaktuj się z naszą infolinią

eBiuletyn-Newsletter

Amol płyn fl. 150 ml Powiększ do pełnego rozmiaru

Amol płyn fl. 150 ml

23,90 zł

Skład


1 g leku zawiera substancje czynne: MENTHOLUM (Mentol) 17,23 mg; CITRONELLAE AETHEROLEUM (Olejek cytronelowy) 1,00 mg; CARYOPHYLLI FLORIS AETHEROLEUM (Olejek goździkowy) 1,00 mg; CINNAMOMI ZEYLANICI CORTICIS AETHEROLEUM (Olejek cynamonowy) 2,40 mg; LIMONIS AETHEROLEUM (Olejek cytrynowy) 5,70 mg; MENTHAE PIPERITAE AETHEROLEUM (Olejek mięty pieprzowej) 2,40 mg; LAVANDULAE AETHEROLEUM (Olejek lawendowy) 2,40 mg; substancje pomocnicze: etanol 96 vol. % (638 mg), woda.

Wskazania

Stosowany aby poprawić złe samopoczucie np. w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Wewnętrznie może być użyty w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność.

Przeciwwskazania

-w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu,

-w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych,

-u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na brak wystarczających danych na temat stosowania preparatu Amol w tej grupie wiekowej

Wewnętrznie:

-w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy zółciowej), zapalenia pęcherzyka żółciowego

-u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu

zewnętrznie:

-na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.

Stosowanie


Amol może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.
Wewnętrznie - w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. wzdęcia i niestrawność. Podawać doustnie u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia od 10 do 15 kropli preparatu z płynem lub cukrem. Należy przyjmować doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości, do 3 razy dziennie.
Zewnętrznie - w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Stosować zewnętrznie do nacierań w celu poprawy złego samopoczucia u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Nacierać niewielką ilością preparatu w formie nierozcieńczonej kilka razy dziennie. W celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów – miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym preparatem w formie nierozcieńczonej.


Informacje dodatkowe


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • BLOZ 4028602
  • Postać płyn
  • Opakowanie 150ml
  • Producent TAKEDA
  • Rejestracja Lek
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013