PANACEUM

Kategorie

PrestaShop

Kontakt

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Telefon:58-3511611

Skontaktuj się z naszą infolinią

eBiuletyn-Newsletter

Apap tabl. 0.5g 12 szt. Powiększ do pełnego rozmiaru

Apap tabl. 0.5g 12 szt.

5,90 zł

Skład


1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.


Wskazania

Środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, nerwobóle, mięśni, zębów, bóle miesiączkowe); również jako środek przeciwgorączkowy (przy grypie, przeziębieniach).

Działanie


Paracetamol posiada działanie przeciwbólowe i przeciw gorączkowe, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min, przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi.


Dawkowanie


Doustnie. Dorośli 1-2 tabl 3-4 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo lub przeciwgorączkowo jednorazowo 1-2 tabl. W razie potrzeby dawka może być powtarzana co 4 h, maksymalnie do 4 dawek w ciągu doby. Nie należy przekraczać zaleconego dawkowania, nie podawać leku dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.


Przeciwwskazania


Nadwrażliwość na paracetamol. Ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Lek nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży. U dzieci poniżej 12 r.ż. w postaci tabletek może być stosowany po konsultacji z lekarzem.


Informacje dodatkowe


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • BLOZ 3188101
  • Postać tabl.
  • Dawka 500 mg
  • Opakowanie 12 tabl.
  • Producent US PHARMACIA
  • Rejestracja Lek
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013