PANACEUM

Kategorie

PrestaShop

Kontakt

Nasza infolinia dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Telefon:58-3511611

Skontaktuj się z naszą infolinią

eBiuletyn-Newsletter

Tabex tabl. 1.5mg 100 szt. Powiększ do pełnego rozmiaru

Tabex tabl. 1.5mg 100 szt.

59,90 zł

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 1,5 mg cytyzyny.

Wskazania

Leczenie uzależnienia od nikotyny, rzucanie palenia. Lek Tabex – LECZY uzależnienie do nikotyny w 25 dni; pozwala skutecznie zerwać z nałogiem bez efektu odstawienia; substancja czynna Leku Tabex – alkaloid cytycyna jest pochodzenia naturalnego i nie uzależnia; czas leczenia tylko 25 dni, niski koszt terapii – wystarczy jedno opakowanie na całą kurację.

Działanie

Preparat ułatwiający odzwyczajenie się od używania tytoniu. Alkaloid o działaniu zbliżonym do nikotyny, pobudza ośrodkowy układ nerwowy - przedewszystkim ośrodki oddechowy i naczynioruchowy. Cytyzyna wiąże się receptorami nikotynowymi przez co zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę i zapobiega występowaniu objawów głodu nikotynowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze; niestabilna dławica piersiowa, niedawno przebyty zawał serca lub udar mózgu, klinicznie istotne zaburzenia rytmu serca, ciąża i karmienie piersią.

Dawkowanie

Doustnie: 1-3 dzień 1 tabl. co 2 h (6 tabl. dziennie); 4-12 dzień 1 tabl. co 2,5 h (5 tabl. dziennie), 13-16 dzień 1 tabl. co 3 h (4 tabl. dziennie), 17-20 dzień 1 tabl. co 5 h (3 tabl. dziennie), 21-25 dzień 1-2 tabl. dziennie. Pacjenci powinni zaprzestać palenia papierosów najpóźniej 5. dnia leczenia. Cykl leczenia można powtórzyć po upływie 4-5 miesięcy.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  • Postać tabl.
  • Dawka 1,5 mg
  • Opakowanie 100 tabl.
  • Producent SOPHARMA
  • Rejestracja Lek
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013